Józefinka 29,
88-190 Barcin

Gwintowanie CNC

W ramach świadczonej obsługi wykonujemy gwintowanie CNC, to jest obróbkę metalu metodą skrawania, za pomocą maszyn sterowanych numerycznie. W obecnych czasach ich wykorzystywanie jest już standardem technologicznym. Gwarantuje bowiem wysoką jakość wykonania przy nawet bardzo dużej powtarzalności nakładu. Używane w naszym zakładzie obrabiarki pozwalają nam realizować zlecenia sprawnie i z dbałością o podane parametry techniczne.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu!

 

Na czym polega gwintowanie maszynowe?

Gwintowanie maszynowe, czyli właśnie realizowane za pomocą urządzeń sterowanych komputerowo, to metoda pozwalająca na wykonywanie gwintów zewnętrznych i wewnętrznych w detalach metalowych. Poprzez usuwanie zbędnej części obrabianego materiału uzyskuje się wykończenie gwarantujące spasowanie elementu z innymi, odpowiadającymi mu pod kątem parametrów technicznych. Obrabiarka CNC gwarantuje precyzyjne nacinanie metalu, co praktycznie niweluje całkowicie ryzyko pomyłki.

Wprowadzenie przez operatora maszyn odpowiedniego programu do systemu obrabiarki CNC pozwala uzyskać oczekiwany rodzaj gwintu. A tych jest oczywiście kilka, które można skategoryzować według kilku różnych czynników, przykładowo:

  • według zarysu – wyróżnia się gwinty rurowe, trapezowe czy trójkątne,
  • według kierunku obrotu – to jest gwinty prawe i gwinty lewe,
  • według zastosowanej jednostki miary – gwinty calowe lub gwinty metryczne.

Nasi doświadczeni w tym zakresie pracownicy bez trudu dostosują ustawienia do wymagań Klienta i przedstawionych danych. Uzyskane w procesie produkcji gwinty gwarantują dzięki temu uzyskanie mechanicznego, trwałego połączenia – wszystkie mające pasować do siebie wycięcia wykonywane są bowiem przy dużej prędkości skrawania, z zachowaniem odpowiedniej dokładności. Wykrojony w metalu zarys jest czysty, bez pozostałości ewentualnych wiórów i odłamków odpadowych.

Jakie urządzenia wykorzystywane są w gwintowaniu CNC?

W przypadku gwintowania metodą CNC wykorzystujemy obrabiarki komputerowe różnego rodzaju, których pracę można bez większych trudności dostosować do wymagań technologicznych Klienta.

Gwintowanie na tokarce CNC odbywa się z wykorzystaniem noży tokarskich. Obróbka o takim charakterze może odbywać się dwuetapowo, to jest poprzez wstępne usuwanie zbędnego materiału w wyniku toczenia zgrubnego, a następnie z zastosowaniem toczenia wykańczającego, w którego czasie nóż styka się z powierzchnią obrabianego fragmentu, by uzyskać wystarczająco głęboki i odpowiedni zarys gwintu.

Ponadto przeprowadzamy gwintowanie na frezarce CNC. Ta technika obróbki skrawaniem jest równie popularna i daje spodziewane rezultaty, w tym gwarantuje wysoką precyzję wykonania. Wykonanie gwintów za pomocą dedykowanego gwintownika oraz frezowanie gwintów drogą maszynową zapewnia efektywną pracę. Metodą frezowania można wykonać gwinty każdego rodzaju, także o niestandardowym zarysie, lewo i prawoskrętne, wewnętrzne oraz zewnętrzne. W przypadku tej techniki stosuje się specjalne frezy do gwintów – ich kształt zapewnia równomierne skrawanie powierzchni i wykonywanie wyżłobień o wybranej głębokości. Stosowanie frezów jest niezwykle wydajną metodą, którą można opracowywać tak elementy o bardzo cienkich i delikatnych ściankach przy użyciu mniejszych sił skrawania, jak i gwintować duże detale.

Zarówno na tokarce, jak i frezarce CNC jesteśmy w stanie wykonać gwinty wielkoseryjne oraz w niewielkim nakładzie.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług gwintowania?

Nasza oferta obejmuje szereg usług związanych z obróbką metali. W ramach świadczonej obsługi realizujemy również zlecenia związane z gwintowaniem CNC. Doskonale wyposażony park maszynowy firmy sprawia, że nie ma dla nas zamówień zbyt dużych czy za trudnych. Jesteśmy jednocześnie gotowi zrealizować także mniejsze serie, w tym wszelkiego rodzaju prototypy – według danych technicznych udostępnionych przez Klienta.

Ogromną zaletą naszego zakładu obróbki metalu jest możliwość wykonywania elementów w niemal dowolnym rozmiarze. Opracowujemy standardowe, niewielkie detale, jak również części o znacznych wymiarach, w tym do średnicy sięgającej 2300 milimetrów lub zarysie 3200 x 2100 mm. Doświadczeni operatorzy są w stanie odpowiednio zaprogramować urządzenia, by uzyskać spodziewane rezultaty i założone parametry końcowe.

Nasza oferta gwintowania maszynowego skierowana jest do Klientów oczekujących produkcji wielkoseryjnej oraz tej jednostkowej, która dzięki wykorzystaniu technologii CNC może znacznie obniżyć koszty. Jednocześnie w takiej sytuacji Klient zyskuje gwarancję uzyskania detali precyzyjnie wykonanych i powtarzalnych – a to w przypadku konieczności stabilnego łączenia elementów jest bardzo istotne.

Na czym pracujemy — Gawrońscy?

Gwintowanie CNC
Gwintowanie CNC
Gwintowanie CNC
Gwintowanie CNC
Gwintowanie CNC

Podsumowując

Jeśli szukasz wysokiej jakości wykonanych elementów, potwierdzonej powtarzalności oraz krótkiego terminu realizacji – skontaktuj się z nami w celu omówienia warunków współpracy. Z chęcią udzielimy dodatkowych informacji oraz odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące oferty.