Józefinka 29,
88-190 Barcin

Obróbka skrawaniem CNC

Usługi CNC to nowoczesne i precyzyjne metody obróbki metali dla różnorodnych gałęzi przemysłu. Obróbka skrawaniem CNC to jedna z najbardziej popularnych i precyzyjnych nowoczesnych technologii. Nasza firma świadczy profesjonalne usługi skrawania, wykorzystując innowacyjne technologie i zaawansowane technologicznie maszyny. Oferujemy obróbkę metali różnego typu, dla wielu branż, poprzez toczenie, wiercenie, frezowanie CNC, a wszystko w trosce o zadowolenie naszych klientów. Zapraszamy do zgłębienia informacji na temat obróbki CNC oraz skorzystania z naszej oferty.

Obróbka skrawaniem CNC - na czym polega?

CNC to skrót z języka angielskiego Computerized Numerical Control. Oznacza komputerowe sterowanie urządzeniami numerycznymi. Obróbka CNC stosowana jest w celu nadania obrabianym przedmiotom, najczęściej metalom odpowiedniego kształtu, wymiarów i właściwości. Materiał wierzchni usuwany jest za pomocą narzędzi skrawających. Warto wiedzieć, że obróbka skrawaniem to również usługi takie jak: toczenie CNC, wiercenie, dłutowanie, frezowanie, szlifowanie i gwintowanie. Odbywa się za pomocą wysoce zaawansowanych automatycznych urządzeń z numerycznym układem sterowania. Gwarantuje on powtarzalność wykonywanych prac, oraz ich sprawny przebieg z zachowaniem wysokiej precyzji. Obróbka skrawaniem CNC to nie tylko obróbka metali, ale również innych materiałów, jak tworzywa sztuczne, drewno czy kamień. Najczęściej jednak obróbce podlegają elementy metalowe, w końcu z tego surowca wytwarzane są części, elementy i podzespoły do wielu urządzeń. 

Gawronscy - Zlecenia i usługi obróbki skrawaniem CNC metalu i stali 

Chcesz podjąć współpracę lub masz pytania? Skorzystaj z formularza kontaktowego lub skontaktuj się z nami telefoniczne.

tel: +48 52 329 12 57

mob. 506 177 490

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wejdź na podstronę: PoznańBydgoszczGniezno i Toruń, aby dowiedzieć się o szczegółach naszej oferty. 

 

Obróbka CNC - jak przebiega?

Obróbka skrawaniem CNC to nowoczesna technologia, która służy do wytwarzania różnorodnych elementów. Najczęściej jest to obróbka metali, jednak mogą być to również inne materiały. Proces polega na stopniowym usuwaniu nadmiaru zbędnych warstw materiału za pomocą maszyny CNC. Dlatego przed przystąpieniem do obróbki ważne jest, aby element posiadał tzw. naddatek. To różnica między materiałem dostarczonym do obróbki, a gotowym elementem tuż po obróbce CNC. Podczas procesów skrawania dobrze jest, jeśli maszyna pracuje na najwyższej prędkości (dostosowanej do obrabianego materiału), dzięki temu możliwe jest zwiększenie wydajności procesów oraz uzyskania wymaganej powierzchni. Sterowanie numeryczne obrabiarek daje możliwość dokładnego odwzorowania elementów, a powtarzalność pozwala na szybkie i precyzyjne wytworzenie pożądanych przedmiotów.  

 

Obróbka cnc

 

Obróbka skrawaniem - jakie są jej zalety?

Obróbka skrawaniem CNC stosowana jest w celu nadania przedmiot pożądanego kształtu, gdyż gwarantuje dokładność i wysoką precyzję wykonania, co nie jest możliwe w przypadku zastosowania maszyn manualnych. Całkowite zautomatyzowanie produkcji pozwala na szybkie wykonanie prac, zgodnie z potrzebami klienta oraz ograniczenie pracy rąk ludzkich. Jej ogrom zalet wypiera wykorzystywane podczas obróbki metali, starsze technologie na maszynach manualnych. Wysoka precyzja obróbki pozwala na tworzenie najbardziej złożonych elementów i podzespołów dla klientów z różnorodnych gałęzi przemysłu. Obróbka CNC z wykorzystaniem automatycznie sterowanych maszyn numerycznie pozwala na osiągnięcie wysokiej precyzji i powtarzalności przy sprawnym wykonywaniu zadań. Dodatkowo procesy obróbki nie wymagają kontaktu operatora, dzięki temu prace mogą przebiegać bezpieczne oraz przy zachowaniu wszelkich standardów. Warto wiedzieć, że obróbka metali z zastosowaniem maszyn numerycznych pozwala na zredukowanie do minimum odpadów poprodukcyjnych i nieprawidłowo wykonanych elementów. 

Obróbka skrawaniem CNC - jakie są korzyści z jej zastosowania?

Obróbka skrawaniem CNC jest niezwykle elastyczną, wydajną i nowoczesną formą wytwarzania różnorodnych elementów. Możliwość wykorzystania maszyn numerycznych w procesie produkcji, znacznie skraca wykonywanie zadań oraz pozwala na osiągnięcie wysokiej precyzji i powtarzalności przedmiotów. To ekonomiczny i wydajny proces, dużo lepszy niż w przypadku stosowania metod konwencjonalnych. Możliwe jest w dość krótkim czasie wykonanie skomplikowanych kształtów w powtarzalnym trybie. Dzięki temu pozwala na ogromną oszczędność czasu, materiału i pieniędzy, gdyż optymalizują się koszty produkcji każdej z części. Ten rodzaj produkcji to ogromna przewaga nad manualnym wytwarzaniem elementów. To przede wszystkim:

  • powtarzalność procesów, 
  • wysoka dokładność i precyzja, 
  • minimalne ryzyko błędu podczas produkcji,
  • komputerowe sterowanie,
  • wzrost wydajności, 
  • szybki czas produkcji, 
  • bezpieczeństwo zachodzących procesów.

 

 

Obróbka skrawaniem przy pomocy tokarki CNC

 

Dlaczego warto postawić na naszą firmę?

Poszukując firmy zajmującej się obróbką CNC, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Ogromne doświadczenie, profesjonalizm i zaawansowane rozwiązania technologicznie, gwarantują najwyższą jakość świadczonych usług. Zatrudniamy własnych technologów, programistów oraz pracowników w dziedzinie obróbki skrawaniem, spawalnictwa oraz ślusarstwa, dzięki temu można mieć pewność profesjonalnego podejścia do wykonywanych zadań, gdyż doświadczeni pracownicy są kluczem do sukcesywnego świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jesteśmy w stanie zrealizować każdy indywidualny projekt. Świadczymy usługi produkcji na obrabiarkach CNC detali do szerokiej gałęzi przemysłu między innymi: chemicznego, spożywczego, gazowniczego, stoczniowego, motoryzacyjnego oraz wielu innych. Zapewniamy wysoką precyzję i krótki czas realizacji zamówienia. Nasze usługi dostępne są w Toruniu, Poznaniu, Bydgoszczy, Płocku, Włocławku i Gnieźnie.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, a w przypadku pytań zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania. 

 

 

Na czym pracujemy?

Wiercenie CNC
Wiercenie CNC
Frezowanie CNC
Frezowanie CNC
Wiercenie CNC