Józefinka 29,
88-190 Barcin

Obróbka metalu Poznań – obróbka skrawaniem

Nasza oferta obróbki metalu w Poznaniu obejmuje usługi CNC związane z opracowaniem detali metodą skrawania. Wszystkie przyjęte zlecenia realizowane są w doskonale wyposażonym zakładzie, przez operatorów z wieloletnim doświadczeniem i ugruntowaną wiedzą techniczną.

Obróbka skrawaniem CNC, którą przeprowadzamy na zlecenie Klientów z Poznania i okolic to precyzyjna metoda umożliwiająca uzyskiwanie z góry przyjętych rezultatów, w dodatku z praktycznie nieograniczoną powtarzalnością. To oznacza, że produkowane przez nas części i detale (w tym elementy wielkogabarytowe) za pomocą maszyn sterowanych numerycznie powstają w dowolnej ilości przy zachowaniu tych samych parametrów. Jesteśmy przy tym gotowi opracować zarówno pojedyncze, prototypowe zamówienia, jak i realizujemy produkcję wielkoseryjną.

 

Zapraszamy do kontaktu!

 

 

Toczenie CNC Poz

Toczenie CNC jest jednym z podstawowych rodzajów obróbki metali. W Poznaniu współpracujemy z wieloma Klientami z różnych branż, decydujących się na zastosowanie właśnie tej technologii opracowania detali metalowych. W naszym zakładzie wykorzystujemy tokarki konwencjonalne oraz zaawansowane centra tokarskie CNC, które siłą rzeczy są dokładniejsze i szybsze, przede wszystkim w sytuacjach, gdy złożone zamówienie jest niezwykle duże lub niestandardowe. Możliwość wprowadzenia wszystkich niezbędnych danych oraz parametrów danego przedmiot do komputera obsługującego tokarkę CNC usprawnia proces produkcji.

Toczenie CNC w Poznaniu oraz w najbliższym sąsiedztwie miasta podyktowane jest stale rosnącym zapotrzebowaniem na profesjonalne usługi CNC. W regionie tym funkcjonuje wiele zakładów przemysłowych, obracających się w różnych branżach, dla których sprawna i terminowa obróbka metali CNC stanowi podstawę ich niezakłóconej pracy.

Obróbka metalu metodą toczenia CNC tak w Poznaniu, jak i we wszystkich miastach, z którymi współpracujemy, realizowana jest w oparciu o sprawdzone urządzenia i prowadzona przez wysoko wykwalifikowanych operatorów. W tego rodzaju technologii jesteśmy w stanie opracować surowiec dowolnego gatunku. W trakcie obróbki detal metalowy zostaje wprowadzony w ruch obrotowy wokół własnej osi. Do skrawania zbędnego materiału stosowane są ostre i precyzyjne noże tokarskie. W ten sposób możemy wyprodukować elementy o kształtach kulistych czy stożkowych (bryły obrotowe).

Frezowanie CNC Poznań

Siedzibą Twojej firmy jest Poznań? Frezowanie CNC to jedna z usług, którą możemy zaoferować w ramach współpracy! Do realizowania zleceń obejmujących produkcję elementów za pomocą frezowania wykorzystujemy frezarki CNC. Takie urządzenia sterowane numerycznie. Komputer zarządzający pracą takiej maszyny może być programowany w dowolny sposób, co pozwala uzyskać detale metalowe o powtarzalnych parametrach technicznych. Wszystkie produkowane w ten sposób elementy zostają opracowane w sposób precyzyjny i w najmniejszym szczególe zgodny z podaną dokumentacją techniczną.

W przypadku obróbki metali CNC za pomocą frezowania to narzędzia skrawające są wprawiane w ruch i dokonują skrawania nadmiaru surowca z powierzchni elementu umieszczonego nieruchomo we frezarce CNC. Za prawidłowe ustawienie funkcji i mocowanie przedmiotów odpowiadają operatorzy – pozostałe, mechaniczne prace realizuje już system urządzenia frezującego metodą CNC.

Prace realizowane z wykorzystaniem obróbki metodą skrawania przebiegają zawsze w możliwie najkrótszym terminie, a ich efektem są detale wykonane precyzyjnie, bez względu na stopień skomplikowania ich konstrukcji.

Wiercenie CNC Poznań

Klientom z okolic Poznania polecamy również usługi wiercenia CNC, realizowane w naszym zakładzie przy zastosowaniu wydajnych maszyn sterowanych komputerowo. Tego typu działania pozwalają nam wykonywać bardzo dokładne nawiercanie, rozwiercanie i wiercenie w elementach wykonanych z metalu dowolnego rodzaju.

Nasza oferta obejmuje ponadto realizację zleceń dotyczących wiercenia głębokiego CNC. Ze względu na specyfikę tego rodzaju usług konieczne jest używanie wyspecjalizowanych urządzeń. W naszej firmie o ich obsługę dba świetnie wykwalifikowany zespół pracowników. Dzięki takiemu podejściu do realizacji zamówień jesteśmy w stanie bez problemu opracować nawet takie metale, jak stal kotłowa czy węglowa.

Otwory wykonywane w ramach wiercenia maszynami sterowanymi komputerowo są bardzo starannie wykańczane. Obróbka tego rodzaju dotyczy części stosowanych często w takich branżach, jak lotnictwo czy motoryzacja – tutaj nie ma miejsca na jakiekolwiek błędy czy niedociągnięcia. Stąd, w przypadku wiercenia maszynowego stosujemy moduły pozwalające na natychmiastowe odciągnięcie powstających wiórów. Dzięki temu otwory nie zostają wtórnie zanieczyszczone opiłkami. Narzędzia montowane w maszynach CNC są ponadto poddawane procesowi chłodzenia. W ten sposób zapobiegamy ich przegrzaniu, które mogłoby doprowadzić do chwilowego przerwania pracy. W takim wypadku niestety jakość wykonanego otworu mogłaby być znacznie gorsza niż w przypadku realizacji za pomocą wiercenia w sposób ciągły.

Gwintowanie CNC Poznań

Gwintowanie CNC jest usługą, którą realizujemy w Poznaniu i najbliższej okolicy. Gwintowanie maszynowe realizowane jest na różnych urządzeniach sterowanych numerycznie, takich jak tokarki CNC i frezarki CNC. Ta druga grupa sprzętu umożliwia wykonywanie wyżłobień nawet w drobnych i delikatnych elementach, zachowując wysoką jakość realizacji. Gwintowanie CNC, jako usługa obróbki metali w Poznaniu, obejmuje części także w większych rozmiarach – również do średnicy 2300 milimetrów lub w zarysie do wymiaru 3200 x 2100 milimetrów.

Nasze usługi obejmują w tym przypadku wykonawstwo gwintów wewnętrznych i/lub zewnętrznych. Dokładnie ustawione narzędzia zapewniają otrzymanie elementu idealnie spasowanego z pozostałymi detalami. Wszystko dzięki wprowadzeniu niezbędnego i prawidłowego oprogramowania do komputera maszyny jeszcze przed rozpoczęciem pracy. Parametry ustawione zgodnie z podanymi przez Klienta danymi zostają zachowane, a nacinanie metalu odbywa się ściśle według tych informacji. Nacięcia są przy tym wykonywane przy dużej szybkości narzędzi skrawających – są zatem gładkie, jednolite i wysoko powtarzalne.

Na czym pracujemy? 

Toczenie CNC
Toczenie CNC
Toczenie CNC
Toczenie CNC
Toczenie CNC