Józefinka 29,
88-190 Barcin

Wiercenie CNC

Naszym Klientom zapewniamy obsługę związaną z przeprowadzaniem wiercenia CNC. Jest to kolejna metoda obróbki skrawaniem, realizowana z wykorzystaniem maszyn sterowanych numerycznie. Urządzenia tego rodzaju gwarantują szybką, precyzyjną i efektywną obróbkę surowca. W zakładzie realizowane jest wiercenie stali i metali innych gatunków. Zlecenia tego typu przeprowadzane są na tokarkach, frezarkach i wiertarkach CNC.

Gawronscy - Zlecenia i usługi Wiercenia CNC

Chcesz podjąć współpracę lub masz pytania? Skorzystaj z formularza kontaktowego, lub skontaktuj się z nami telefoniczne.

tel: +48 52 329 12 57

mob. 506 177 490

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasze usługi oferujemy w PoznańBydgoszczGnieznoToruniu i okolicy. Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły współpracy. 

 

Rodzaje obróbki – nawiercanie, wiercenie i rozwiercanie otworów

W ogólnym rozumieniu proces wiercenia prowadzi do uzyskania otworu o określonej głębokości oraz średnicy. W ramach obróbki CNC wyróżnić można kilka etapów czy też sposobów pracy, dających oczekiwany przez Klienta efekt. Należą do nich:

  • nawiercanie otworów – wstępny etap poprzedzający wiercenie właściwe – pozwala przygotować otwory o niewielkich rozmiarach, które mają ułatwić dalszą obróbkę poprzez toczenie czy wiercenie CNC, z założenia w wyniku nawiercania nie jest konieczne uzyskanie dużej dokładności względem przyjętych parametrów technicznych,
  • wiercenie otworów – za pomocą specjalnych wierteł składanych lub monolitycznych wykonujemy wszelkiego rodzaju otwory w obrabianym materiale,
  • rozwiercanie otworów – traktowane jako etap wykańczający, dzięki któremu otwór zostaje dostosowany do przyjętej dokładności.

Zastosowanie w wyżej podanych procesach urządzeń CNC zapewnia powtarzalność wykonywanych otworów. Indywidualnie przygotowany program wprowadzany do komputera obsługującego maszynę zapewnia precyzyjne przeprowadzenie wiercenia w każdym metalu i w dowolnej ilości. W firmie Gawrońscy Sp. z o.o. jesteśmy dzięki temu w stanie realizować produkcję seryjną oraz jednostkową elementów metalowych.

Drobiazgowa kontrola procesu wiercenia CNC pozwala nam otrzymać cylindryczny otwór o odpowiedniej chropowatości, utrzymany w żądanych tolerancjach wymiarowych.  

Wiercenie głębokie CNC

Zaawansowanym technologicznie procesem jest głębokie wiercenie CNC – metoda, za pomocą której wykonujemy głębokie otwory (do kilkunastu razy głębsze w porównaniu do ich średnicy). W przypadku materiałów takich, jak stal nierdzewna, węglowa, stal kotłowa czy też typu DUPLEX obróbka głęboka wymaga wykorzystania specjalistycznych urządzeń, ale też wiedzy i umiejętności ze strony ich operatorów. Takie połączenie jest dla naszych Klientów gwarancją prawidłowej realizacji zlecenia.

Dużo uwagi należy poświęcić dostosowaniu warunków pracy urządzenia sterowanego numerycznie pod kątem materiału metalowego poddawanego obróbce. Istotne jest w tym miejscu poprawne ustawienie prędkości skrawania i posuwów, by powstający otwór uzyskał pożądane wartości.

 

Zastosowanie wiercenia CNC

Wiercenie między innymi głębokich otworów CNC jest usługą, na którą zapotrzebowanie ciągle rośnie. Ze względu na właściwości i efekty obróbki o takim charakterze, jest ona najczęściej realizowana dla potrzeb typowo przemysłowych. W naszym zakładzie świadczymy usługi CNC związane z wierceniem, w tym także w wariancie głębokim dla wielu branż. Zasadniczo obróbka metalu tą metodą pozwala produkować skomplikowane, nierzadko także wielkogabarytowe elementy stosowane jako części do maszyn, w lotnictwie czy przemyśle naftowym.

Usługę wiercenia CNC realizujemy również w przypadku produkcji elementów wymienników ciepła, takich jak dna sitowe - znajdują one zastosowanie w energetyce przemysłowej, ciepłownictwie i gazownictwie.

 

Nasze maszyny CNC i realizacja usług CNC

Maszyny CNC, które pracują w naszym zakładzie to wyspecjalizowane konstrukcje obróbcze o wysokim stopniu precyzji. Istotnymi cechami obrabiarek CNC wykorzystywanych do wykonywania wiercenia są: natychmiastowe usuwanie powstających wiórów, a także doprowadzenie chłodziwa przez narzędzie w trakcie wiercenia. Dzięki temu uniknąć można jego przegrzania, co mogłoby z kolei negatywnie odbić się na efektach pracy. 

Dzięki wykorzystaniu narzędzi przystosowanych do chłodzenia przez wrzeciono maszyny, możliwe jest podawanie chłodziwa bezpośrednio w wewnętrzny obszar obróbki. Wtryskiwane pod znacznym ciśnieniem pozwala utrzymać strefę skrawania w optymalnych warunkach termicznych.

Wieloletnia obecność naszej firmy na rynku usług CNC stanowi dla Klientów najlepszą gwarancję wysokiej jakości obsługi. Każde zlecenie traktowane jest przez naszych specjalistów z odpowiednim zaangażowaniem i indywidualnym podejściem, by ostateczny efekt i uzyskane w trakcie wiercenia CNC otwory w pełni odpowiadały założeniom projektowym. Działamy oczywiście terminowo i zawsze z zachowaniem niezbędnych norm bezpieczeństwa.

 

Na czym pracujemy?

Wiercenie CNC
Wiercenie CNC
Wiercenie CNC
Wiercenie CNC
Wiercenie CNC