Józefinka 29,
88-190 Barcin

Toczenie CNC

Świadczymy usługi toczenia CNC, czyli obróbki materiału metodą skrawania, za pomocą maszyn sterowanych komputerowo. Technika ta, w formie manualnej, jest stosowana przez ludzkość od starożytności – my oczywiście wykorzystujemy ją już w całkiem nowoczesnym wydaniu! Jesteśmy w stanie zagwarantować każdemu Klientowi obsługę na najwyższym poziomie, z zastosowaniem sprawdzonych rozwiązań technologicznych.

Gawronscy - realizacja usługi i zamówień na Toczenie CNC

Chcesz podjąć współpracę lub masz pytania? Skorzystaj z formularza kontaktowego, lub skontaktuj się z nami telefoniczne.

tel: +48 52 329 12 57

mob. 506 177 490

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasze usługi oferujemy w PoznańBydgoszczGnieznoToruniu i okolicy. Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły współpracy. 

 

Co to jest toczenie CNC?

Technologia toczenia CNC polega na obrabianiu materiałów dowolnego rodzaju, zazwyczaj metali różnych gatunków, za pomocą skrawania. W procesie tym stosowane są noże tokarskie, które w trakcie pracy doprowadzają do odcinania kolejnych warstw materiału. Przedmiot, który jest poddawany obróbce zostaje wówczas wprowadzony w ruch obrotowy (wokół własnej osi), a noże pracują posuwowo i ustawione są w określonej pozycji. W przypadku obróbki elementu od wewnątrz mówi się o wytaczaniu, natomiast toczeniem zewnętrznym określa się obróbkę zewnętrznej średnicy przedmiotu obrabianego. Uzyskuje się w ten sposób kulisty, stożkowy czy walcowaty kształt przedmiotu.

Toczenie CNC

Wykorzystywanie tokarek CNC znacznie usprawnia proces skrawania surowca. Przede wszystkim sterowanie komputerowe ułatwia bardzo dokładne zaprogramowanie parametrów technicznych, jakie elementy mają ostatecznie uzyskać. To z kolei prowadzi do otrzymania wyrobów precyzyjnie wykończonych. Ogromną zaletą wykorzystywania techniki toczenia CNC jest również powtarzalność wymiarowa – dzięki sterowaniu numerycznemu określone dane techniczne można wprowadzać do oprogramowania, za każdym razem uzyskując nakład identycznych elementów – w dowolnej ilości.

Toczenie CNC

Rodzaje toczenia

Toczenie, zarówno konwencjonalne, jak i za pomocą tokarek sterowanych numerycznie można podzielić na kilka rodzajów. Rozróżnienia poszczególnych typów można dokonać na podstawie kilka odmiennych wytycznych i wyodrębnić na przykład:

 • toczenie poprzeczne (planowanie) – nóż tokarski wykonuje wówczas posuwisty ruch prostopadle do osi toczenia elementu poddawanego obróbce, a sama technika jest najczęściej wykorzystywana do obróbki powierzchni czołowych,
 • toczenie wzdłużne – ruch posuwowy noża jest wykonywany równolegle do powierzchni elementu,
 • toczenie kształtowe – w tym przypadku stosowane są różne głębokości, posuwy i prędkości skrawania,
 • toczenie kopiowe – czyli wykonywanie kopii – wykorzystując odpowiedni wzornik nóż ustawiany jest tak, by doprowadzić element do ściśle określonego kształtu.

Ponadto, biorąc pod uwagę sposób obróbki można też wyróżnić toczenie zgrubne (o dużej głębokości wcięcia noża tokarskiego w obrabiany materiał), toczenie wykańczające (o niewielkiej głębokości skrawania, stosowane do końcowej obróbki).

Czy toczenie CNC i frezowanie CNC jest tym samym procesem?

W tym miejscu musimy wyraźnie zaznaczyć, że proces toczenia CNC jest odmiennym sposobem obróbki aniżeli frezowanie CNC. W przypadku drugiej metody mamy bowiem do czynienia z obrabianiem powierzchni płaskich czy też wykonywaniem różnego rodzaju rowków, gwintów lub wycięć. W trakcie frezowania obrabiany przedmiot jest nieruchomy natomiast ruch obrotowy wykonuje narzędzie. W trakcie toczenia to przedmiot obraca się wokół własnej osi a narzędzie jest nieruchome.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług toczenia CNC?

W ramach świadczonych usług związanych z toczeniem CNC zapewniamy obsługę na najwyższym poziomie, zawsze dostosowaną do potrzeb i oczekiwań Klienta. Rozbudowane zaplecze maszynowe sprawia, że każde zlecenie realizujemy terminowo, także w przypadku produkcji wielkoseryjnej. Wykorzystanie urządzeń programowanych gwarantuje uzyskanie oczekiwanego rezultatu i precyzyjnego wykończenia każdego elementy. Przeprowadzając toczenie metalu, w tym aluminium czy stali zawsze uzyskujemy satysfakcjonujący rezultat.

W przypadku urządzeń takich, jak tokarki CNC konieczne jest odpowiednie zaprojektowanie elementu, a następnie wprowadzenie jego parametrów za pomocą kodu do oprogramowania. Zazwyczaj jest to czynność jednorazowa – umożliwiająca następnie wykorzystanie już przygotowanych wytycznych ponownie, w kolejnym zamówieniu. W ten sposób zapewniamy Klientom dostarczanie części konstrukcyjnych czy określonych elementów (także tych o charakterze drobnicowym) o identycznych wymiarach czy kształcie, nawet po dłuższym czasie od pierwszego zamówienia!

Wykorzystywanie metody toczenia CNC pozwala na wydajne planowanie pracy, a także przyczynia się do znacznego zminimalizowania ilości ewentualnych odpadów poprodukcyjnych – nasze tokarki CNC są bowiem niezwykle precyzyjne!

Tokarki CNC do metalu – na czym pracujemy?

Dołożyliśmy wszelkich starań, by nasz zakład produkcyjny został wyposażony w nowoczesne tokarki CNC do metalu. Obecnie pracujemy na urządzeniach renomowanych marek, bardzo cenionych w branży. W parku maszynowym firmy dostępne są modele o szerokim i różnym zakresie działania. Dzięki temu każde zlecenie Klienta jest traktowane w sposób indywidualny, a jego realizacja opiera się na tokarce najlepiej dostosowanej do całego projektu.

W warsztacie wykorzystujemy następujące tokarki CNC:

 • TOS Hulin SKS 20,
 • Gildemeister CTX200 V3,
 • Hitachi Seiki HT 20R,
 • Okuma LB15,
 • Gildemeister N.E.F. CT60,
 • Heid DF-NC 1300V,
 • TZC,
 • 16B16 CNC.
Toczenie CNC
Toczenie CNC
Toczenie CNC
Toczenie CNC
Toczenie CNC

Urządzenia tego rodzaju są dostosowane do sprawnej obróbki metali wielu gatunków, zarówno trudnoobrabialnych, jak i tych mniej wymagających. Dzięki ostatniej inwestycji, zakupionej nowej tokarce DOOSAN PUMA 480 LM możemy zaoferować produkcję skomplikowanych detali. Z powodzeniem realizujemy produkcję armatury przemysłowej, takich jak: wszelkiego rodzaju wały, tuleje, pierścienie, kołnierzy stalowych i elementy specjalne.

Gawrońscy - obróbka metali - toczenie CNC

Nasza oferta toczenia CNC skierowana jest do przedsiębiorstw działających w różnych branżach, w tym w sektorze chemicznym, okrętowym, spożywczym, motoryzacyjnym, maszynowym czy w szeroko rozumianej produkcji przemysłowej. Nasza firma posiada ogromne doświadczenie w obróbce stali nierdzewnych, kwasoodpornych w tym Duplex oraz Super Duplex. Zlecenia realizujemy w dowolnym, wskazanym w zamówieniu nakładzie. Toczenie CNC, jako system powtarzalny, jest wysoce wydajnym i korzystnym pod kątem finansowym procesem, który usprawnia działania przemysłowe.

W naszej ofercie umożliwiamy dostęp do nowoczesnego sprzętu do obróbki skrawaniem CNC. Wykonujemy zlecenia dla klientów z różnych branż, w tym sektora chemicznego, okrętowego czy produkcji przemysłowej. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty związanej właśnie z usługami o takim charakterze.