Józefinka 29,
88-190 Barcin

Obróbka wielkogabarytowa CNC

Świadczymy usługi związane z obróbką wielkogabarytową metali wszystkich gatunków, w tym surowców specjalnych, takich jak stal kwasoodporna, duplex itp. Opracowanie materiału do uzyskania detali dużych rozmiarów jest zadaniem złożonym i często wymagającym zastosowania sprawdzonych procedur oraz urządzeń. Nasze doświadczenie w tym zakresie pozwala nam realizować taką obsługę w sposób skrupulatny i z dbałością o każdy szczegół.

Gawronscy - Obróbka wielkogabarytowa CNC

Chcesz podjąć współpracę lub masz pytania? Skorzystaj z formularza kontaktowego, lub skontaktuj się z nami telefoniczne.

tel: +48 52 329 12 57

mob. 506 177 490

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasze usługi oferujemy w PoznańBydgoszczGnieznoToruniu i okolicy. Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły współpracy. 

 

Obróbka mechaniczna elementów wielkogabarytowych

Obróbka wielkogabarytowa przeprowadzana jest w naszym zakładzie w sposób mechaniczny, czyli z wykorzystaniem specjalistycznych maszyn obróbczych. Za ich pomocą jesteśmy w stanie wyprodukować niezbędne elementy, na przykład kołnierze ze stali (średnica do 2300 mm). Tym sposobem procesy technologiczne realizujemy metodą skrawania, przy odpowiednim dostosowaniu funkcji naszych maszyn do produkcji elementów znacznych rozmiarów. Takie są wykorzystywane w przemyśle, między innymi w sektorach: energetycznym, chemicznym, spożywczym, stoczniowym, motoryzacyjnym, kolejowym czy górniczym.

Obróbka skrawaniem CNC w przypadku elementów wielkogabarytowych odbywa się z zastosowaniem urządzeń tego samego rodzaju, jak przy standardowej produkcji. Do pracy wykorzystujemy zatem:

  • frezarki,
  • tokarki,
  • przecinarki,
  • prasy,
  • giętarki.

Zaletą mechanicznego wykonywania detali jest wysoka precyzyjność działania maszyn. W odróżnieniu od manualnego opracowania surowca, w tym przypadku można spodziewać się szybkich rezultatów i możliwości wyprodukowania określonej serii w krótkim czasie. Biorąc pod uwagę konieczność bardzo szczegółowego obrobienia takich produktów, w pracy wspierają nas przede wszystkim maszyny sterowane numerycznie, to jest urządzenia CNC.

 

 

Na czym polega wielkogabarytowa obróbka CNC?

Obróbka elementów wielkogabarytowych urządzeniami CNC pozwala zautomatyzować cały proces, a także przyczynia się do uzyskiwania optymalnych wyników. Trudności przy opracowaniu wyrobów znaczących rozmiarów wiążą się z różnymi kwestiami, najczęściej związanymi właśnie z gabarytami. Stąd możliwość zaprogramowania urządzeń sterowanych numerycznie ułatwia prawidłowe przygotowanie materiału. Ogromne znaczenie ma w takim przypadku dostosowanie narzędzi skrawających, takich jak frezy czy noże tokarskie do parametrów podanych w dokumentacji technicznej. I nie da się przy tym ukryć, że to właśnie od doboru takich narzędzi zależy sprawność całego procesu. Muszą one być odpowiednio trwałe i dostosowane do skrawania znacznie większych powierzchni.

W firmie Gawrońscy doświadczeni specjaliści starannie dobierają narzędzia, by uzyskać efekty o określonej tolerancji rozmiarowej. Użyte w sposób nieprawidłowy, czy też źle dopasowane będą w trakcie pracy nadmiernie się zużywać, co może mieć również wpływ na obrabiane przedmioty, a dokładniej mówiąc na cały proces produkcyjny. Stąd w firmie Gawrońscy z taką uwagą dbamy o zachowanie najwyższej jakości stosowanych narzędzi skrawających oraz dobór właściwych parametrów skrawania.

Technolodzy odpowiedzialni w naszej firmie za prawidłowe opracowanie programów pozwalających na przeprowadzenie obróbki CNC, są w stanie przygotować dane zarówno na podstawie dokumentacji technicznej, jak i przedstawionych, gotowych modeli czy prototypów. Operatorzy natomiast dokładają wszelkich starań, by pomimo większych rozmiarów obrabianych elementów dopilnować, aby cały proces technologiczny przebiegał bez zarzutów. Dzięki temu obróbka staje się, podobnie jak przy małych detalach, bardzo precyzyjna i przeprowadzana w możliwie najkrótszym czasie.

Wielozadaniowe obrabiarki CNC do elementów wielkogabarytowych

Wykorzystywane przez nas obrabiarki CNC to maszyny wielozadaniowe, które w znacznym stopniu wpływają na jakość opracowania elementów wielkogabarytowych.

Do najpopularniejszych urządzeń z pewnością należą frezarki oraz tokarki CNC, za pomocą których wykonywane jest frezowanie wielkogabarytowe czy toczenie elementów o takim charakterze. W przypadku części o znacznych rozmiarach utrudnieniem jest już sam gabaryt – a do tego należy przecież pamiętać, że bez względu na to, jak duże detale produkujemy, muszą one odpowiadać w stu procentach specyfikacji technicznej. Dlaczego?

Duże elementy metalowe są najczęściej spotykane w szeroko rozumianym przemyśle, gdzie wykorzystuje się je jako części mechaniczne, konstrukcje montażowe i inne. Stanowią one istotne wyposażenie nieraz ogromnych urządzeń, maszyn czy linii produkcyjnych lub technologicznych. Naszym zadaniem jest zatem takie ich wykonanie, by zostały ściśle spasowane z pozostałymi elementami. Liczy się niezwykła dokładność – zarówno w czasie programowania danych w obrabiarce CNC, jak i kontrolowanie efektów w trakcie i po zakończeniu opracowania.

Jakie elementy wielkogabarytowe produkujemy?

W zakładzie produkcyjnym Gawrońscy Sp. z o.o. produkujemy elementy wielkogabarytowe różnego rodzaju. Mogą to być zarówno indywidualne, niekiedy prototypowe detale traktowane jako części zamienne do maszyn, jak również znormalizowane elementy typu kołnierze, wały czy tuleje, które muszą sprostać wyśrubowanym normom jakościowym.

Najczęściej są to wyroby jednostkowe, ewentualnie produkowane w zaledwie kilku sztukach. Ze względu tak na rozmiar, jak i na idącą z nim w parze wagę takiego przedmiotu nasi operatorzy zawsze starannie przygotowują stanowisko robocze. Poddawany obróbce metal musi być odpowiednio ustabilizowany, by skrawanie odbywało się z określoną dokładnością. Wszystkie wykorzystywane w naszej firmie urządzenia oraz oprzyrządowanie pomocnicze zostały do takich zadań odpowiednio przygotowane.

Każdy element wielkogabarytowy jest poddawany drobiazgowej kontroli poprodukcyjnej. W zależności od rodzaju wykonanych detali możliwe jest wykorzystanie również specjalistycznych przyrządów pomiarowych. Klient może mieć dzięki temu pewność, że odbierana od nas część czy partia detali wielkogabarytowych spełnia niezbędne normy i przede wszystkim, odpowiada przedstawionej w zamówieniu specyfikacji.