Józefinka 29,
88-190 Barcin

Obróbka stali CNC

Firma Gawrońscy Sp. z o. o., z siedzibą w Józefince, to nowoczesny zakład obróbki metali, przede wszystkim z wykorzystaniem obrabiarek sterowanych numerycznie. W naszej ofercie obsługi znajdują się takie usługi, jak obróbka stali CNC. Tego rodzaju proces polega na obróbce skrawaniem, to jest poprzez usuwanie mechaniczne nadmiaru surowca. Cała operacja przebiega pod nadzorem operatora, a dzięki wykorzystaniu precyzyjnych urządzeń CNC produkcja odbywa się szybciej i dokładniej, niż w przypadku konwencjonalnych obrabiarek.

 

Na czym polega obróbka stali za pomocą obrabiarek CNC?

Stal jest materiałem powszechnie wykorzystywanym w przemyśle. Jej obróbkę można podzielić na cieplną i plastyczną oraz na wspomnianą wyżej obróbkę metodą skrawania. W przypadku tej ostatniej, którą realizujemy w ramach prowadzonej działalności, dochodzi do takiego kształtowania materiału, za pomocą którego uzyskuje się precyzyjne elementy stalowe.

Do obróbki stali CNC wykorzystywane są urządzenia sterowane numerycznie. Tym samym przeprowadzić można:

 • toczenie stali CNC – w przypadku którego stal poddawana jest skrawaniu za pomocą noży tokarskich, skrawających detal stalowy wykonujący w trakcie obróbki ruch obrotowy; tego typu proces przetwarzania stali pozwala uzyskać elementy o kulistym czy walcowatym kształcie,
 • frezowanie stali CNC – frezarka CNC, a mówiąc dokładniej narzędzie skrawające wprowadzone w ruch obrotowy, usuwa stopniowo nadmiar surowca z detalu, który w tym czasie wykonuje ruch posuwowy,
 • gwintowanie CNC i wiercenie CNC stali – stanowiące formę obróbki umożliwiającą wykonanie w detalu stalowym gwintowania lub też wiercenia/nawiercenia/rozwiercenia zgodnie z przyjętym projektem elementu.

Urządzenia służące do obróbki metali CNCfrezarki CNC, tokarki CNC i inne maszyny sterowane numerycznie gwarantują wysoką precyzję obróbki, a także jej powtarzalność. To oznacza, że jesteśmy w stanie wyprodukować detale doskonale odpowiadające założonym parametrom technicznym, w dowolnej liczbie egzemplarzy (przy zachowaniu identycznych wartości przy każdym detalu).

 

Jakie usługi obróbki stali CNC realizujemy?

Dokonując obróbki stali CNC wyspecjalizowaliśmy się w produkcji precyzyjnych detali do użytku przemysłowego. Z naszej oferty korzystają różne branże, w tym motoryzacyjna, chemiczna, górnicza, stoczniowa czy gazownicza i spożywcza. Dla podmiotów z tych sektorów przemysłu wykonujemy elementy maszyn produkcyjnych i inne wyroby stalowe niezbędne do, chociażby, prawidłowego działania instalacji różnego rodzaju.

Obróbka stali nierdzewnej czy też obróbka stali kwasoodpornej lub stali węglowej prowadzi do uzyskania detali dowolnego rodzaju, także o wyjątkowo skomplikowanej, złożonej konstrukcji. Wśród elementów produkowanych ze stali obrabianej CNC można wymienić, na przykład, kołnierze stalowe. Są to istotne z technicznego punktu widzenia detale, wykorzystywane w instalacjach gazowniczych, wodociągowych czy podobnych, gdzie konieczne jest zapewnienie szczelności rur, przy zachowaniu odporności na działanie kwasów i innych substancji. 

Produkcja kołnierzy stalowych wymaga ścisłego zachowania parametrów podanych w zleceniu – tylko w ten sposób możliwe jest bowiem uzyskanie elementów gwarantujących bezpieczeństwo ich przyszłego stosowania. Jako producent kołnierzy stalowych zapewniamy zawsze najwyższą jakość produkcji i terminową realizację. 

Najczęściej zadawane pytania

 • Za pomocą jakich urządzeń przeprowadzamy obróbkę stali CNC?

  Obróbkę stali CNC przeprowadzamy z wykorzystaniem nowoczesnych obrabiarek sterowanych numerycznie, takich jak tokarki CNC czy frezarki CNC. 

 • Jakie elementy powstają w ramach obróbki stali CNC?

   Jesteśmy w stanie wykonać detale stalowe każdego rodzaju – według parametrów i rysunków technicznych przedłożonych przez Klienta. W ramach obróbki stali CNC prowadzimy, między innymi, produkcję kołnierzy stalowych.

 • Jaką stal poddajemy obróbce metodą skrawania?

   W ramach obróbki stali CNC przeprowadzamy obróbkę stali kwasoodpornej oraz obróbkę stali nierdzewnej, stali węglowej oraz metali kolorowych. Dzięki wykorzystywaniu urządzeń CNC surowiec ten możemy kształtować w dowolny sposób, by uzyskać detal spełniający oczekiwania Klienta.