Józefinka 29,
88-190 Barcin

Obróbka metalu – Toruń i okolice

Nasze usługi obróbki metalu realizujemy na terenie Torunia oraz okolicznych miejscowości. Ofertę kierujemy przy tym do podmiotów oczekujących obsługi na najwyższym poziomie, z zachowaniem odpowiednich standardów pracy. W ramach świadczonych usług zajmujemy się obróbką metali dowolnego gatunku, wykorzystując mocno rozbudowany, nowoczesny park maszynowy.

 

Gawronscy - Obróbka metalu CNC Toruń i okolice

Chcesz podjąć współpracę lub masz pytania? Skorzystaj z formularza kontaktowego, lub skontaktuj się z nami telefoniczne.

tel: +48 52 329 12 57

mob. 506 177 490

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasze usługi oferujemy również w PoznaniuBydgoszczyGnieznie i okolicy. Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły współpracy. 

 

Obróbka skrawaniem Toruń

Realizujemy zlecenia związane z obróbką skrawaniem. Współpracujemy z firmami z Torunia oraz innych miejscowości w województwie kujawsko-pomorskim. Usługi CNC świadczymy wykorzystując obróbkę metodą skrawania. To technologia polegająca na kształtowaniu surowca poprzez stopniowe usuwanie kolejnych warstw zewnętrznych z jego powierzchni. Ze względu na powstające w trakcie wióry taką obróbkę nazywa się niekiedy także wiórową.

Z wykonywanej przez nas obróbki skrawaniem korzystają firmy z Torunia działające w różnych branżach. Realizujemy dla nich obróbkę za pomocą:

 • toczenia CNC,
 • frezowania CNC,
 • wiercenia CNC,
 • gwintowania CNC.

Uzupełnieniem naszej propozycji współpracy jest produkcja armatury przemysłowej na zamówienie oraz obróbka CNC elementów wielkogabarytowych. Pracujemy na bazie krajowych oraz zachodnich norm technicznych. Wykorzystujemy maszyny sterowane numerycznie (CNC), co z kolei umożliwia nam ustawienie parametrów w taki sposób, by powstające detale seryjne były identyczne i precyzyjnie wykończone.

Wykorzystanie metod CNC przynosi wiele korzyści – nie tylko skraca w znacznym stopniu czas realizacji zadania, ale też ogranicza ilość odpadów po obróbce metalu oraz zapewnia zachowanie powtarzalności powstających detali.

 

Obróbka metali cnc bydgoszcz

 

Frezowanie CNC Toruń

Dla firm działających na terenie miasta Toruń realizujemy frezowanie CNC. Obróbka metalu taką techniką przeprowadzana jest za pomocą frezarek CNC. Maszyny tego rodzaju pozwalają na kształtowanie detali umieszczonych nieruchomo – poruszające się ruchem obrotowym wokół powierzchni elementu narzędzie skrawające, np. frez usuwa wierzchnią warstwę surowca. Obróbka skrawaniem CNC realizowana jest do momentu uzyskania kształtu określonego w dokumentacji danego zamówienia. 

Frezowanie CNC w Toruniu przeprowadzamy w dużej mierze dla przedsiębiorstw działających w różnych gałęziach przemysłu. Ten rodzaj skrawania metalu umożliwia uzyskiwanie detali różnego charakteru, w tym wszelkiego rodzaju elementów krzywoliniowych, kół zębatych czy matryc. Frez, jako narzędzie skrawające, może pracować w kilku różnych wariantach ustawienia, wykonując obróbkę:

 • czołową,
 • obwodową,
 • skośną,
 • przeciwbieżną,
 • współbieżną.

Ostrza skrawające narzędzi wykonywane są ze stali szybkotnącej czy węglików spiekanych. Dzięki temu są odporne na duże obciążenia i mogą pracować precyzyjnie. 

 

Toczenie CNC Toruń

Toczenie CNC realizujemy dla firm z Torunia oraz pozostałych miast regionu. Ten rodzaj obróbki metodą skrawania, w odróżnieniu od frezowania realizowany jest poprzez wprowadzenie w ruch obrotowy przedmiotu w celu uzyskania docelowego kształtu.

Specjalistyczne urządzenia, jakimi są tokarki CNC wyposażone są w noże tokarskie, których ostrza usuwają nadmiar materiału z obrabianego przedmiotu. Materiał porusza się ruchem obrotowym, stąd też nazwa tej techniki. Należy przy tym rozgraniczyć, że skrawanie detali od wewnątrz będzie określane mianem wytaczania, a dopiero, gdy obróbka jest przeprowadzane od zewnątrz jest to obtaczanie lub planowanie powierzchni. Przedsiębiorcy z Torunia decydują się na toczenie CNC ze względu na wysoką powtarzalność procesu produkcyjnego. Tokarki programowane numerycznie zapewniają perfekcyjne wykończenie i całkowitą zgodność z podanymi parametrami technicznymi. 

Detale powstające w wyniku toczenia metodą CNC zyskują kształty brył obrotowych. Oferujemy przy tym możliwość zamówienia przedmiotów mało jak i wielkogabarytowych o różnych średnicach. 

 

Wiercenie CNC i gwintowanie CNC Toruń

W Toruniu działa wiele firm składających zamówienia wymagające zastosowania obróbki za pomocą takich metod, jak wiercenie CNC czy gwintowanie CNC. Elementy powstające w wyniku działania takimi technikami wymagają bardzo umiejętnej obsługi maszyn CNC przez operatorów i wprowadzenia odpowiedniego zestawu danych metrycznych.

Gwintowanie CNC przeprowadzamy z wykorzystaniem naszych nowoczesnych tokarek oraz frezarek CNC. Takie podejście do systemu produkcji umożliwia nam realizowanie detali w sposób precyzyjny tak, aby ostatecznie były one prawidłowo spasowane z pozostałymi współpracującymi z nimi elementami. Maszyny sterowane numerycznie (CNC) pozwalają nam ponadto realizować zlecenia obejmujące wiercenie CNC (dla Torunia i okolicznych miejscowości). W tym zakresie możemy zaoferować Państwu nawiercanie, wiercenie czy też rozwiercanie otworów. 

Podobnie, jak w przypadku pozostałych usług CNC, to jest toczenia czy frezowania za pomocą urządzeń sterowanych numerycznie, realizujemy dla Torunia zlecenia wielkoseryjne oraz jednostkowe – ma to znaczenie w przypadku opracowywania projektów czy prototypów elementów z metalu, w tym części do większych maszyn przemysłowych. 

 

Obróbka metali cnc bydgoszcz

 

Armatura przemysłowa Toruń

Zwieńczeniem naszej oferty usług CNC dla firm z Torunia jest produkcja armatury przemysłowej. Jakiego rodzaju elementy powstają w ramach takiego działania?

W naszym zakładzie produkcyjnym wśród armatury przemysłowej wyróżnić można kilka przykładów wyrobów, w tym:

 • kołnierze stalowe,
 • kołnierze płaskie,
 • kołnierze luźne,
 • kołnierze zaślepiające,
 • kołnierze szyjkowe,
 • kołnierze gwintowane,
 • kołnierze specjalne,
 • zwężki.

Elementy takiego rodzaju pełnią istotne zadania w złożonych systemach przemysłowych, w tym w zabudowie opartej na układach orurowania. Z tego względu nasze wyroby z kategorii armatury spełniają wysokie oczekiwania wszystkich Klientów. W trakcie realizacji zleceń nasi technologowie odnoszą się do obowiązujących norm technicznych, tak polskich, jak i zagranicznych.

Nad produkcją każdej serii wyrobów metalowych czuwa zawsze zespół specjalistów, dbających o prawidłową realizację. W naszym parku maszynowym działają nowoczesne urządzenia CNC oraz maszyny konwencjonalne, dzięki czemu obsługę przedsiębiorstw z Torunia i okolic zawsze prowadzimy na oczekiwanym, wysokim poziomie. 

 

 

Zaplecze maszynowe

Toczenie CNC
Toczenie CNC
Toczenie CNC
Toczenie CNC