Józefinka 29,
88-190 Barcin

Obróbka metali – Bydgoszcz

Szukasz sprawdzonego i pewnego partnera do realizacji obróbki metali w Bydgoszczy? Gawrońscy Sp. z o.o. to firma, której możesz zaufać! Wieloletnie doświadczenie w branży, wysoko wykwalifikowana ekipa specjalistów oraz nowoczesny sprzęt i wykorzystywane technologie sprawiają, że możemy zaoferować naszym Klientom i kontrahentom konkretne i pewne warunki współpracy. Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim i nasza oferta skierowana jest między innymi do podmiotów z terenu Bydgoszczy.

 

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej!

 

Obróbka metali CNC Bydgoszcz

Nasze usługi obróbki metali CNC w Bydgoszczy realizujemy zawsze z najwyższą dbałością o każdy, nawet najmniejszy detal. Wykorzystując specjalistyczne maszyny sterowane komputerowo wykonujemy precyzyjne elementy z metalu dowolnego gatunku, zawsze w pełni odpowiadające potrzebom Klientów.

Urządzenia CNC dokonują obróbki metodą skrawania, to jest poprzez usuwanie nadmiaru materiału, z użyciem odpowiedniego narzędzia skrawającego. Pracą narzędzi kieruje mikrokomputer, który przed rozpoczęciem pracy zostaje zaprogramowany zgodnie z podanymi przez Klienta parametrami technicznymi. Daje to ogromną elastyczność działania przy możliwości zapewnienia odpowiednich rezultatów produkcji za każdym razem i to bez względu na wielkość nakładu. Pozostajemy otwarci na wszystkie przedstawiane nam potrzeby i wykonujemy zlecenia według indywidualnych wytycznych.

Stosowanie technologii CNC pozwala również na sporą oszczędność – dokładnie ustalone dane zapobiegają nadmiernemu zużyciu surowców – obróbka realizowana jest bezbłędnie. Zlecając naszej firmie obróbkę CNC w Bydgoszczy zyskujesz także gwarancję realizacji w najkrótszym możliwym terminie. Nasz zakład, dzięki wyposażeniu w wydajne urządzenia, może wykonać dla Ciebie detale dowolnego kształtu, w tym także wielkogabarytowe.

Obróbka metali cnc bydgoszcz frezowanie cnc bydgoszcz

Frezowanie CNC Bydgoszcz

Przeprowadzamy frezowanie CNC – Bydgoszcz i okolice to główny obszar prowadzonej przez nas pod tym kątem działalności. Technika ta, należąca ogólnie do metody wiórowego obrabiania metalu maszynami sterowanymi numerycznie, jest powszechnie wykorzystywana w przemyśle. Pozwala na precyzyjne kształtowanie półfabrykatów.

W trakcie opracowania surowca bryła pozostaje nieruchoma – to narzędzia pracujące wokół niej wykonują skrawanie, dzięki któremu możliwe jest szybkie i dokładne uzyskanie określonego kształtu i wymiaru elementu. Ostrza frezów ścinają kolejne warstwy materiału do momentu otrzymania prawidłowego wzoru. Taki proces umożliwia obrabianie płaszczyzn oraz powierzchni krzywoliniowych.

Wydajność frezarek CNC umożliwia realizowanie nawet bardzo skomplikowanych kształtów czy wyjątkowo niestandardowych. I bez względu na to, jak bardzo nietypowe będą takie detale, dzięki sterowaniu numerycznemu bez trudu mogą być produkowane z wysoką powtarzalnością. Frezowanie jest chętnie wykorzystywaną techniką także wtedy, gdy Klient składa zamówienie na wykonanie jednostkowych elementów, nierzadko prototypów – części zamiennych czy przeznaczonych do nowo projektowanych urządzeń i maszyn. Jednostkowa produkcja dotyczy ponadto wszelkiego typu matryc lub wykrojników.

W Bydgoszczy frezowanie CNC możesz zlecić właśnie nam – w przystępnej cenie, szybko i z zachowaniem wszystkich standardów jakościowych.

Maszyna cnc do obróbki metali w bydgoszczy

Toczenie CNC Bydgoszcz

W prowadzonej przez nas firmie realizujemy takie prace obróbcze, jak toczenie CNC. Bydgoszcz oraz inne miasta znajdujące się w obrębie województwa kujawsko-pomorskiego to obszar świadczonych przez nas usług o takim charakterze. Do współpracy zachęcamy podmioty reprezentujące dowolną branżę, oczekujące korzystnej współpracy na zawsze jasnych i uczciwych warunkach! Nasz rozbudowany park maszynowy umożliwia nam przeprowadzanie nawet złożonych procesów produkcyjnych.

W technologii toczenia CNC obróbka metalu odbywa się podobnie, jak w przypadku toczenia konwencjonalnego. Zmienia się jedynie forma realizacji – zadania operatora (tokarza) przejmuje mikrokomputer, który od momentu zaprogramowania dba o poprawne wykonanie obróbki. A ta realizowana jest nieco inaczej, niż frezowanie. W przypadku toczenia CNC obrabiany element jest już bowiem wprowadzany w ruch obrotowy. Noże tokarskie, czyli narzędzia wykorzystywane w tej metodzie wykonują ruch prostoliniowy posuwowy.

Proces toczenia umożliwia opracowanie surowca w bryły obrotowe, to jest walce, stożki czy kule. To oznacza, że w trakcie produkcji z użyciem toczenia CNC powstają wszelkiego rodzaju wałki, tuleje czy cylindry. Możliwość toczenia elementów zarówno od wewnątrz, jak i z zewnątrz ułatwia uzyskiwanie także bardziej skomplikowanych kształtów, w dodatku w różnych rozmiarach. Realizujemy przy tym zamówienia jednostkowe (na przykład prototypowe) oraz seryjne, z zachowaniem perfekcyjnej powtarzalności każdego detalu. Do skorzystania z oferty usług toczenia CNC (Bydgoszcz) zachęcamy podmioty działające w każdym sektorze gospodarki. 

Obróbka skrawaniem Bydgoszcz

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą obejmującą obróbkę skrawaniem w Bydgoszczy. Tego rodzaju metoda opracowania metalu jest również znana jako obróbka ubytkowa – ze względu na kształtowanie elementów poprzez usuwanie nadmiaru materiału z ich powierzchni. W tym celu stosowane są ostre narzędzia obróbcze – frezy czy noże tokarskie. Możliwe jest używanie urządzeń konwencjonalnych, jednak z całą pewnością to maszyny CNC zapewniają najwyższą jakość obróbki metodą skrawania. Kolejnym plusem stosowania urządzeń sterowanych numerycznie jest powtarzalność uzyskiwanych elementów. Ponieważ często są to części innych maszyn, ich spasowanie z kolejnymi fragmentami konstrukcji jest niezwykle istotne – zatem powinny być produkowane precyzyjnie.

W przypadku obróbki ubytkowej do prawidłowego opracowania nadają się metale praktycznie każdego gatunku. W prowadzonym przez nas zakładzie realizujemy zlecenia dotyczące produkcji części i innych elementów ze:

 • stali (także nierdzewnych),
 • żeliwa,
 • mosiądzu, aluminium oraz innych metali nieżelaznych.

Profesjonalną obróbka metali i stali Bydgoszcz - Gawrońscy 

Szukasz firmy, dla której tego rodzaju opracowanie elementów metalowych nie ma tajemnic? Koniecznie skontaktuj się z naszym przedstawicielem! Obróbka skrawaniem? Bydgoszcz to tylko jeden z wielu obszarów, na którego terenie współpracujemy z Klientami.

 

Armatura przemysłowa - Bydgoszcz

W ramach realizowanej oferty usług tokarskich w Bydgoszczy. Oferujemy również wykonywanie elementów armatury przemysłowej. W naszym zakładzie wykonujemy wysokiej jakości produkty ze stali i stali nierdzewnej. Proces produkcji realizowany jest przy wykorzystaniu zaplecza maszynowego składającego się z obrabiarek CNC. Wykonujemy:

 • kołnierze stalowe,
 • kołnierze płaskie,
 • kołnierze luźne,
 • kołnierze zaślepiające,
 • kołnierze szyjkowe,
 • kołnierze gwintowane,
 • kołnierze specjalne,
 • zwężki,